Sto dní predsedom

09.05.2011 19:25

 


Pozdravujem  priateľov a fanúšikov podhradského futbalu. Práve ubehlo 100 dní  odo dňa, čo som sa stal predsedom TJ Slovan Podhradie. Keď som dostal túto ponuku, tak som vedel, že to nebude jednoduché. Poznám ľudí z tejto dedinky a poznám aj ich povahové  črty, ktoré sú kuté horským drsným prostredím. Priznám sa, bola to pre mňa  veľká výzva a aj obava, ale prijal som ju rád. Veď mi z tejto obce pochádza otec a aj ja sa sem veľmi rád vraciam a toto prostredie mi prirástlo k srdcu.

V prvom rade sa chcem vrátiť do minulosti a poďakovať  predchádzajúcim členom výborov, ktorý položili základ podhradského futbalu. Lebo nemožno zabúdať na minulosť.  Ako sa hovorí, bez minulosti by nebolo súčasnosti ani budúcnosti. Za necelých šesťdesiat rokov     (mimochodom na budúci rok oslávime 60-ku) sa tam urobilo kus práce, preto nechcem, aby sa hovorilo len o terajších ľuďoch a zabudlo sa na tých, ktorí pracovali v TJ pred nami. Nebudem ich tu všetkých menovať lebo zoznam by bol veľmi dlhý. Nový realizačný tím  prevzal mužstvo, ktoré, podľa môjho názoru,  nebolo naučené vyhrávať. Preto, pred novým trénerom M. Dudášom je veľmi ťažká úloha nasmerovať mužstvo správnym smerom,  pripraviť kondične, ale hlavne zdvihnúť hlavu a naučiť ho víťaziť. Myslím, že  toto sa novému trénerovi čiastočne podarilo, za čo by som sa mu chcel aj takouto formou poďakovať. V TJ Slovan Podhradie sa zmenili a naštartovali aj iné veci. Čo sa mne osobne páči  je vlastná iniciatíva Š. Matušova a T. Daňa, ktorí začali na vlastné náklady tlačiť a vydávať tlačovinu Góóól,  kde diváci pri zaplatení vstupného 0,50 Eur dostanú dvojstránkovú brožúru, kde sú informovaní o našich výsledkoch a sú tam postupne predstavovaní naši  hráči. Čo ma teší, že sa k nám dostávajú aj moderné technológie a naši priaznivci sa o našom tíme dozvedajú aj z našej webovej stránky, ktorá sa teší solídnej návštevnosti . Stránku založil a aktualizuje  M. Dudáš.

Ako všetci viete, TJ Slovan Podhradie je občianskym združením , na základe čoho môže prijímať sponzorské dary od fyzických a právnických osôb ako aj 2% z daní. Keď sme to spúštali s pánom I. Daňom, tak sme nemali veľké oči, ale chceli sme pomôcť dobrej veci. Vedeli sme, že ak sa má v Podhradí hrať dobrý futbal a majú naň chodiť naši priaznivci, bu- deme potrebovať viac finančných zdrojov a nedá sa všetko ťahať  len od obce. V tejto súvislosti by som rád  poďakoval pani starostke  R. Bobokovej a poslancom obecného zastupiteľstva  za poskytnutú finančnú podporu na činnosť TJ . Zároveň chcem  poďakovať všetkým priaznivcom, ktorí nám darovali 2% z daní (a nebolo ich málo), za ich prejavenú dôveru a podporu .Poďakovať treba aj ľuďom ,ktorí nám na valnom zhromaždení prisľúbili  finančné či materiálne dary a svoj sľub dodržali. Pár slov sa patrí povedať aj k hráčom.  Mužstvo začalo bodovať a naši súperi si začínajú uvedomovať, že do Podhradia sa nebude chodiť pre povinné body, ale každý bod, ktorý si budú chcieť od nás zobrať, si budú musieť veľmi ťažko vydrieť. Hráčom nemožno uprieť bojovnosť a hlad po víťazstve, ale ako sami zisťujú, len to  nemusí stačiť.  Ak zlepšíme herný prejav a budeme sa baviť futbalom, tak si myslím, že v ďalšej sezóne sa môžeme pohybovať v hornej časti tabuľky.

Nechcel som, aby bol tento článok rozsiahly, ale pokladal som si za povinnosť napísať pár postrehov. Berte to tak,  že sú to len moje postrehy, s ktorými možno súhlasíte alebo na niektoré veci môžete mať iný názor. Ak som na niečo zabudol tak mi to prosím prepáčte. Ak máte nejaký dobrý nápad nebojte sa ma osloviť.

Čo povedať na záver ? Ďakujem všetkým, ktorým nie je ľahostajný futbal v Podhradí a ktorí sa akýmkoľvek spôsobom, či už v súčasnosti alebo v minulosti, podieľali na jeho zlepšení.

 

 

 

Podhradie do toho!

S pozdravom   Ladislav Harmanovský