"Turnaj SNP – Memoriál Jána Vidu"

22.07.2013 18:50

Sobota 20.7.2013 patrila v Podhradí futbalu, kde sa konal „Turnaj SNP – Memoriál Jána Vidu“ a spomienkový zápas starých pánov „Memoriál Štefana Daňu“, za účasti TJ Partizán Prochot, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, TJ Slovan Kostolná Ves a poriadajúcej TJ Slovan Podhradie.

V úvodnom zápase turnaja, v ktorom sa stretli domáci Slovan s TJ Partizán Prochot, si hráči a prítomní diváci uctili minutou ticha pamiatku nedávno zosnulého dlhoročného funkcionára TJ p. Ivana Daňu.

V tomto zápase zvíťazilo Podhradie 3 : 1 po polčase 1 : 1, keď góly vsietili Š. Matušov, P. Kmeťko, P. Homoľa z 11m za domácich a za hostí vyrovnával na 1 : 1 R. Beňo z 11m.

Po skončení zápasu sa k zúčastneným mužstvám a divákom prihovorila a turnaj oficiálne otvorila starostka obce p. Ružena Boboková.

V druhom zápase proti sebe nastúpili starí páni Podhradia a Kostolnej Vsi v „Memoriáli Štefana Daňu“, v ktorom zvíťazilo domáce mužstvo 4 : 1 gólmi P. Roháča, P. Čičmanca 2, a P. Szciskalu. Za hostí skóroval Hanus. Aj napriek vyššiemu veku, hráči oboch mužstiev dokázali, že z futbalového kumštu nič nezabudli. Bolo sa načo pozerať. Obdiv si zaslúži domáci kapitán, najstarší hráč na ihrisku, 69 ročný Milan Daňo.

V poradí v treťom zápase, proti sebe nastúpili OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom a TJ Partizán Prochot s výsledkom

5 : 0 po polčase 0 : 0. Skórovali L. Kriška 2, D. Roháč, T. Benko a N. Mendel.

V súboji o celkové víťazstvo v turnaji sa v poslednom zápase stretli TJ Slovan Podhradie s OFK Baník Lehota pod Vt. V zápase gól nepadol a tak o víťazovi stretnutia a turnaja museli rozhodnúť pokutové kopy. Z diváckeho pohľadu, atraktívne vyvrcholenie turnaja, lepšie zvládli domáci hráči, keď zvíťazili 5 : 3.

Bodkou za týmto, vcelku vydareným futbalovým popoludním, bolo vyhlásenie výsledkov, ocenenie jednotlivcov a mužstiev. Ceny odovzdal predseda TJ Milan Dudáš.

Rozhodovali: J. Floriš, P. Struhár, M. Staňo

Výsledky:

TJ Slovan Podhradie – TJ Partizán Prochot   3 : 1   (1 : 1)

Góly: Š. Matušov, P. Kmeťko, P. Homoľa 11m – R. Beňo 11m

OFK Baník Lehota pod Vt. – TJ Partizán Prochot   5 : 0   (0 : 0)

Góly: L. Kriška 2, D. Roháč, T. Benko, N. Mendel

TJ Slovan Podhradie – OFK Baník Lehota pod Vt.   0 : 0 na pok. kopy 5 : 3

Starí páni „Memoriál Štefana Daňu“

TJ Slovan Podhradie – TJ Slovan Kostolná Ves   4 : 1

Góly: P. Roháč, P. Čičmanec 2, V. Sciskala – Hanus

Poradie:

1. TJ Slovan Podhradie
  2. OFK Baník Lehota pod Vt.
  3. TJ Partizán Prochot

Najlepší strelec: L. Kriška (OFK Baník Lehota pod Vt.)

Najlepší brankár: M. Sokolík (TJ Slovan Podhradie)